geforce-nowin-fiyatsiz-versiyonu-artik-reklamli-olacak-NQZYPTFq.jpg

GeForce Now’ın Fiyatsız Versiyonu Artık Reklamlı Olacak

NVIDIA, GeForce Now hizmeti için fiyatsız bir versiyon da sunuyor ve bu versiyonda, kısa oturumlarla GeForce Now deneyimini yaşamak mümkün oluyor. Fiyatsız sürümde oyuncular, hizmeti kullanabilmek için boş yer olmasını beklemek zorunda. Bundan sonra bu bekleme sürecinde kullanıcılar, iki dakikaya kadar reklamlar görmeye başlayacaklar.

GeForce Now, dev bir internet kafe üzere düşünülebilir. Fiyatlı aboneler için ayrılmış olan masalar var ve orada her vakit yer bulunuyor. Fiyatsız olarak GeForce Now kullanmayı isteyenler ise muhakkak sayıda bilgisayarın boşalmasını bekliyorlar, oturduklarında da internet kafeci bilgisayarlarını 1 saatlik açıyor. Artık ise sıra beklerken iki dakikaya kadar reklam izlenmesi gerekecek. 

Reklamların bekleme müddetini azaltacağı söz ediliyor

Firmanın açıklamalarına nazaran bu değişiklikle birlikte reklam izleyen oyun severler, bir manada da bu fiyatsız hizmetin maddi olarak desteklenebilmesine yardımcı olacak. Böylelikle NVIDIA, daha fazla aygıtı sisteme dahil edebileceklerini söz ediyor. Bu da bekleme mühletinin kısalabilmesine imkan tanıyacak.

Öte yandan GeForce Now’ın temel eksikliğinin ücretsiz kullanıma açık bilgisayar sayısı olmayabilir. NVIDIA’nın bu hizmeti, RTX 4080’li oyun tecrübesi sunabiliyor ve G-Sync monitörleri de destekliyor lakin bu hizmetin fiyatsız deneme müddeti yok ve aylık maliyeti de hayli yüksek. Kaldı ki NVIDIA, Ekim 2023’te ABD dışında kalan tüm ülkelerde de hizmetin fiyatını yükseltmişti. Bu teknolojileri deneyimlemek, oyun severleri GeForce Now’a daha fazla yöneltebilir. 

Comments are closed.