frostpunk-2-unknown-9-awakening-ve-dahasi-xboxin-partner-preview-etkinligindeki-duyurular-ve-fragmanlar-6FQ5bTbW.jpg

Frostpunk 2, Unknown 9: Awakening ve Dahası: Xbox’ın Partner Preview Etkinliğindeki Duyurular ve Fragmanlar

Yakın vakitte birtakım özel oyunlarını PlayStation ve Nintendo üzere rakip platformlara getireceğini duyuran Xbox, bugün “Partner Preview” ismini verdiği etkinliklerinin yenisini gerçekleştirdi. Birçok ünlü yayıncının yer aldığı aktiflik 30 dakika civarında sürdü ve YouTube üzerinden yayımlandı.

Partner Preview’da; Capcom, Nexon ve EA üzere önde gelen dev şirketlerin yeni duyuruları ve oyunlarına yer verildi. Alışılmış ki 10’dan fazla oyundan da fragman gösterildi ve Game Pass abonelerini memnun edecek açıklamalar yapıldı. Aşağıdan aktiflikte öne çıkan fragmanlara göz atabilirsiniz.

Unknown 9:Awakening

Yaklaşık dört yıl evvel duyurulan lakin sonrasında pek bir şeyini göremediğimiz Unknown 9: Awakening’ten yeni fragman ve bilgiler geldi. Üçüncü şahıs aksiyon-macera cinsindeki olacak imal, 2024 yazında çıkış yapacak. Oyunda, Doğu Hindistan’a gideceğiz ve gizemli güçlere sahip karakter Haroona’yı denetim edeceğiz.

Sleight of Hand

Kendine has bir animasyona sahip olacak Sleight of Hand, taşınabilir bulmacak oyunu Joshua Boggs’un elinden çıkmış. Üçüncü şahıs cinsinde olan bu kart savaşı oyununda, Lady Luck olarak bilinen eski bir özel dedektifin kıssası bahis alınıyor. Oyun, 2025 yılında PC ve Xbox Series X/S’te çıkış yapacak. Ayrıyeten birinci günden Game Pass’e de eklenecek.

Frostpunk 2, temmuzda geliyor!

Etkinliğin tahminen de en çok dikkat çeken duyurusu Frostpunk 2 oldu. 11 Bit Studios’un çok sevilen kent kurma ve hayatta kalma oyunu Frostpunk’ın devamı olacak üretimin, 24 Temmuz 2025’te çıkacağı tabir edildi. Ayrıyeten oyundan manzaralar de paylaşıldı. kıyamet gibisi bir kar fırtınasının Dünya’yı buzlu bir çorak yere dönüştürmesinden 30 yıl sonrasında geçen oyunda hayatta kalmaya çalışacağız. Frostpunk 2’nin beklendiği üzere birinci günden Game Pass’e ekleneceğini belirtelim.

The Alters

11 Bit Studios’un çok beklenen üçüncü şahıs bilim kurgu ve macera oyunu The Alters’tan oynanış fragmanı gösterildi. Fragman, bizi nelerin beklediğine kısaca göz atmamızı sağlıyor. Oyun, güneş ışınlarının bile ölümcül olduğu bir gezegenden kaçmaya çalışan ve kendisinin alternatif versiyonlarını yaratan Jan Dolski’yi husus ediniyor. Bu yıl çıkması beklenen üretim, birinci günden Game Pass’e gelecek.

Creatures of Ava 

Inverge Studios’un geliştirdiği Creatures of Ava, birazcık Palworld’ü andırıyor desek yanlış olmaz. Oyunda Ava isimli bir gezegendeki yaratıkları anlamaya ve eğitmeye çalışacağız. Birinci günden Game Pass’e eklenecek imal, bu yıl içinde Xbox Series X/S ve PC’ye gelecek.

The Sinking City 2

Etkinlikte gösterilen yeni oyunlardan biri de The Sinking City 2’ydi. Fragmandan da görebileceğiniz üzere tüylerinizi ürpertecek bir korku oyunu olacak. Oyun, değişik yaratıkların yer aldığı gizemlerle dolu Arkham isimli kentte geçecek. The Sinking City’nin devamı olacak imal, 2025’te çıkacak.

Final Fantasy XIV Online

Square Enix, Final Fantasy XIV Online çıkış tarihini bir fragmanla paylaştı Açık betası şu anda oynanabilen oyun, 21 Mart’ta Xbox Series X/S için tam sürümüyle çıkış yapacak.

S.T.A.L.K.E.R. Legends of the Zone Üçlemesi

PC’de ikonik hâle gelen S.T.A.L.K.E.R üçlemesi, bugün prestijiyle Xbox One ve Xbox Series X/S kullanıcılarına sunuldu. Orjinal üçleme; Shadow of Chernobyl, Clear Sky, and Call of Pripyat’ı içeriyor. 

Monster Jam Showdown

Monster Jam Showdown, fragmandan da görebileceğiniz üzere canavar kamyonları içeren bir yarış oyunu. Üretim, kesin olarak ne vakit paylaşılmasa da bu yıl içinde Xbox için çıkış yapacak.

Persona 3 Reloaded: Expansion Pass

Yeni Persona 3 Reload DLC’si; yeni kostümler, müzikler ve yesyeni bir öykü içeriğiyle geliyor. Xbox Game Pass Ultimate üyelerine ücretsiz olarak sunulacak paket, 12 Mart’ta çıkış yapacak.

The First Berserker: Khazan

Nexon imzasını taşıyan The First Berserker: Khazan’ın oynanış fragmanı da aktiflikte yer aldı. İhanete uğrayan ve intikam arayışında olan Khazan’ı denetim edeceğimiz oyunun çıkış tarihi muhakkak değil.

Tales of Kenzera: Zau

EA ve Surgent Studios imzalı Tales of Kenzera: Zau’dan da oynanış fragmanı paylaşıldı. Göz alıcı karakterler ve yerlerle dolu olacak metroidvania tipindeki bu imal, 23 Nisan 2024’te PC ve Xbox Game Pass için gelecek.

Kunitsu-Gami: Path of the Goddess

Japonya gibisi bir kainatta geçen tek oyunculu Kunitsu-Gami: Path of the Goddes’tan da ayrıntılı fragman geldi. Birinci olarak 2023 yazında duyurulan üretim, Capcom imzası taşıyor. Kunitsu-Gami: Path of the Goddes’ın bu yıl içinde PC ve Xbox Series X/S’e geleceğini belirtelim. Ayrıyeten birinci günden Game Pass’e de eklenecek. 

Comments are closed.