fizik-bir-pizza-dilimi-olarak-yayinlanan-birinci-muzik-piyasaya-suruldu-pyPsTGKG.jpg

Fizikî bir pizza dilimi olarak yayınlanan birinci müzik piyasaya sürüldü

Bir vakitler müzik albümleri, plaklar, CD’ler milyonlarca satarken müzik piyasasının keyfi yerindeydi. Bu saltanata 20 yıllık bir mola vermiş olsalar da, toplumsal medyanın da dayanağıyla müzik kümeleri yine fizikî albüm satışlarına dönmeye başladı. Üstelik bu defa yaratıcı dizaynlarla dinleyicilerini albüm satın almaya teşvik etmeye çalışıyorlar.

TikTok’tan sevdikleri müzik kümelerini takip eden milyonlar da elbette bu albümleri satın almak için sıraya giriyorlar.

Louisville’li bir thrash metal kümesi Belushi Speed Ball artık çıkardığı enteresan single ile toplumsal medyanın gündemine oturdu. Reçine içine saklanarak bozulması önlenmiş bir dilim pizzayla bir arada single’ını satan küme, bu enteresan dizaynıyla toplumsal medyada gündem olmayı başardı.

Ancak kümenin gayelerinden biri de, müziklerini beğenmeyen ve “onları dinlerken soğuk bir pizza yiyormuşum üzere hissediyorum” diye kötüleyen bir eleştirmene gönderme yapmak. Tabi, yaptıkları müziklerin çeşidine genel olarak “pizza trash” ismi verilmesi de bir öteki faktör. Eleştirmen de bu isimden yola çıkarak soğuk pizza eleştirisini yapmıştı. Lakin küme bu tartışmayı fırsata çevirip hayranlarını çok keyifli edecek bir nükteye dönüştürmüş üzere görünüyor ki, toplumsal medya şimdilerde soğuk pizza dilimiyle satılan bu albümle “yıkılıyor.”

Comments are closed.