final-fantasy-xiv-dawntrail-fsr-10-ve-dlss-2yi-destekleyecek-YmKHwQh2.jpg

Final Fantasy XIV: Dawntrail FSR 1.0 ve DLSS 2’yi Destekleyecek

 
Square Enix stüdyosu tarafından geliştirilen Final Fantasy XIV: Dawntrail paketi için yeni gelişmeler yaşamaya devam ediyor. PC tarafında oyunun benchmark aracı yayınlanmış durumda ve bununla bir arada resmi fragmanın da bizlere sunulduğunu aktarabiliyoruz.
 
Dawntrail, FSR’nin eski sürümünü kullanacak 
 
 
 
Her ne kadar tam olarak ayrıntılı teknik bilgiye sahip olmasak da Dawntrail, FSR ve DLSS teknolojilerini destekleyecek. Daha fazla ayrıntıya girecek olursak, AMD FSR 1.0 ve NVIDIA DLSS 2.0 takviyeleri bu ek paket içerisinde yer alacak. Öteki taraftan Frame Generation için dayanak ekleme planları bulunmuyor.
 
Dawntrail’in FSR 2.2’yi değil FSR 1.0 takviyesi ile birlikte çıkış yapmaya hazırlanıyor. Eski bir sürüm olarak karşımıza çıkan bu FSR takviyesi birçok hayran ve oyuncu tarafından şimdiden eleştiriliyor. Öte yandan daha evvel Square Enix’in belirttiği üzere benchmark aracı tamamen fiyatsız bir formda bizlere sunuluyor. Birebir vakitte ek paketin 2 Temmuz 2024’te çıkış yapacağını aktarabiliyoruz.
 
Son olarak yeni paketin sistem ihtiyaçlarına aşağıdan göz atabilirsiniz. Ayrıyeten bu içeriği oynamak için FINAL FANTASY XIV Online oyununun Steam sürümüne sahip olmak gerekiyor.
 
 
 
 

Comments are closed.