epic-games-hacklendi-fortnite-oyunculari-tehlikede-mi-SFgG5A4f.jpg

Epic Games hacklendi! Fortnite oyuncuları tehlikede mi?

Fortnite ve Unreal Engine oyun motorunun geliştirici olarak bilinen Epic Games, yeni bir hack teşebbüsü ile çalkalanıyor. Bir hacker kümesi şirketin 189 GB’lık evraklarına erişmeyi başardığını argüman etti.

Epic Games için 189 GB’lik hack iddiası

Epic Games, Mogilevich isimli bir fidye yazılımı kümesinin sistemlerine girip büyük ölçüde bilgi çaldığına dair savları araştırdığını söyledi. İnternette yayınlanan iletide Mogilevich, Epic Games sunucularına “sessizce bir taarruz gerçekleştirdiğini” bildirdi.

Buna nazaran şirketin e-postalar, şifreler, ödeme bilgileri ve kaynak kodu dahil olmak üzere 189 GB’lık verisini ele geçirdiğini duyurdu.

Grup, dataların satılık olduğunu söyledi. Belli bir fidye meblağı talep edilmemesine karşın, Epic Games’e ödeme için 4 Mart’a kadar mühlet verdi. Epic Games ise açıklamasında Mogilevich’in tezlerini destekleyecek hiçbir ispat bulamadığını söz etti.

Bir şirket sözcüsü, Epic’in tezleri gördükten sonra araştırmaya başladığını lisana getirdi. “Mogilievich, Epic ile irtibata geçmedi yahut bu tezlerin doğruluğuna dair rastgele bir ispat sunmadı. Bu savları gördüğümüzde, dakikalar içinde araştırmaya başladık ve delil için Mogilevich’e ulaştık, cevap vermediler” dedi.

Bu sav gerçekse, yalnızca iki hafta evvel kurulduğunu duyuran ve yeni ortaya çıkan fidye yazılımı operasyonu Mogilevich’in şimdiye kadarki en büyük teşebbüsü olacak. Küme daha evvel otomotiv şirketi Infiniti USA’nın web sitelerine, müşteri kıymetlendirme platformu Bazaarvoice’a ve İrlanda’nın dış ilgiler departmanına da saldırdığını tez etti.

Comments are closed.