elon-musk-tekrar-ortaligi-karistirdi-xte-vine-geri-gelsin-mi-diye-sordu-Ou11nEQD.jpg

Elon Musk Tekrar Ortalığı Karıştırdı: X’te “Vine Geri Gelsin mi?” Diye Sordu

Elon Musk öncesinde X’in ismi Twitter idi. Twitter’ın Twitter olduğu vakitlerde da tıpkı Facebook üzere Twitter da farklı markaları ve platformları çatısı altında toplamayı amaçlıyordu. Bu markalardan biri de Vine idi. Twitter, 2017 yılının Ocak ayında artık para kazandıramayan ve kullanıcı kaybeden Vine’ın fişini çekmişti. 

Elon Musk, Twitter’ı alıp X’e çevirirken aslında firmanın tüm varlıklarını almıştı ve bu varlıklar ortasında Vine da yer alıyordu. Tanınan milyarder, X’te yaptığı paylaşımlar dikkatleri üzerine çekti. Musk bir anket gönderisi oluşturup “Vine geri gelsin mi?” diye sordu. 

Katılımcılar Vine’ı görmek istiyor

“Vine geri gelsin mi?”

Elon Musk’ın anketinde, bu haberin yapıldığı sırada “Evet” oyu %70,5’le önde idi. Ankete ise 441 bin 610 kişi iştirak göstermişti. Bu anketin sonucu, son periyotta kullanıcı sayısını artırmak ve daha çok reklamveren çekmek isteyen Musk’ı da harekete geçirebilir. 

Geçmişte yalnızca 6 saniyelik görüntü konseptinden inatla ayrılmayan ve para kazanma metotları geliştirmekte de zorlanan Vine, Elon Musk’ın idaresi altında daha farklı bir havaya bürünebilir, yapılacak değişiklikler ile TikTok’a rakip bir platforma dönüşebilir üzere duruyor. 

Vine konusunda siz ne düşünüyorsunuz? Geri dönmesini ister miydiniz?

Comments are closed.