dark-and-darker-mobile-fragmani-yeni-oynanis-seceneklerine-isik-tutuyor-XMknJG5E.jpg

Dark and Darker Mobile Fragmanı Yeni Oynanış Seçeneklerine Işık Tutuyor

 
KRAFTON, Inc. bugün prestijiyle Bluehole Studio tarafından geliştirilen Dark and Darker Mobile için yeni bir tanıtım fragmanı yayınladı. Fragman, zindan extraction (yağmala ve kaç) oyununun orta çağ esintileri taşıyan low fantasy dünyasına ve Dark and Darker Mobile’ın bu yıl gerçekleşmesi planlanan çıkışından evvel Bluehole tarafından taşınabilir sürüme has geliştirilen özelliklere dair aydınlatıcı bir bakış sunuyor.
 
Yeni fragman
 
 
 
Bir extraction RPG’si olan Dark and Darker Mobile, oyuncuları zindanların derinliklerine dalmaya ve vahim yaratıklardan ve öbür oyunculardan gelen tehditleri savuştururken taşıyabildikleri kadar çok hazineyle kaçmaya zorluyor. YouTube’da yayınlanan fragman, Dark and Darker Mobile’daki temel kaçış odaklı oynanışı sergilerken oyundaki birtakım yeni özelliklere de ışık tutuyor. Gün yüzüne çıkarılan yeni oynanış ayrıntıları şöyle:
 
 
 

– Yüksek düzeyli zindanlar, kendilerine has ödüllerle birlikte gelirken en uygun donanıma sahip maceracıların bile yeteneklerini test edecek zorlukta bir “endgame” vadediyor.
– Dark ve Darker Mobile’daki rekabetçi ögeleri ortadan kaldıran “Player vs. Environment” (PvE) zindanlar, oyuncuları keşfetmeye, ganimet toplamaya ve karşılaştıkları canavarları ortadan kaldırmaya zorluyor.
– Üstteki konseptin tam zıddı olan “Player vs. Player” (PvP) zindanlarındaysa oyuncular, silahlarını zindandaki başka oyunculara karşı çekerek birbirleriyle rekabet ediyorlar.

Dark and Darker Mobile oyuncuların zindanlardaki maceralarında kendilerine yardımcı olacak, yapay zekânın yönettiği refakatçiler seçmelerine imkan tanıyan bir Yoldaş (Sidekick) sistemi de sunuyor. Bu güçlü karakterlerin düzeyleri yükseltilebiliyor. Oyuncular ayrıyeten bir zindana girmeden evvel çeşitli güçlendirmeler veren evcil hayvan (pet) sisteminden de yararlanabilirler.
 
Maceracılar, Dark and Darker Mobile’daki maceralarına şu beş sınıftan birini seçerek başlarlar: Fighter, Barbarian, Rogue, Ranger yahut Cleric.Her sınıf kendi silah ve zırh uzmanlıklarının yanı sıra kendine has etkin ve pasif marifetlere sahip. Oyuncular bir zindana sırf iki etkin hünerle girebilirken pasif maharet yuvalarının sayısı karakter düzeyi yükseldikçe artıyor. Bu esneklik, oyunculara Dark and Darker Mobile’da kendileri için en uygun oynanış üslubunu bulma özgürlüğünü tanıyor.
 
 
 
Her yeni zindan keşfinde maceracılar, canavarlarla savaşırken, hazine sandıklarını karıştırırken ve rakiplerinin seyahatlerini “sonlandırırken” yeni ekipmanlar ve ganimetler edinme fırsatını da yakalar. Eşyalar, oyuncuların mağazadaki daha yeterli eşyaların kilidini açmak için tamamlayabilecekleri misyonlar sunan tüccarlardan da satın alınabilmekte. Ekipmanlar, altın ve öteki cevherler kullanılarak yükseltilebilirken, elde edilen öğelerin koleksiyona kaydedilmesi, karakter geliştirme tesirlerini daha da artırabiliyor.
 

KRAFTON, Dark and Darker Mobile’ın 2024 sonundan evvel dünya çapında piyasaya sürülmesini hedefliyor. Dark and Darker IP’sinin eğlenceli yapısını devralıp yenilikçi zindan extraction (yağmala ve kaç) tecrübesini daha da geliştiren KRAFTON’un hedefi tipi geniş oyuncu kitlelerine ulaştırmak.

basın bülteni 

Comments are closed.