cep-telefonu-pazarina-bir-marka-daha-geldi-8n7yg72J.jpg

Cep telefonu pazarına bir marka daha geldi

Artık Türkiye akıllı telefon pazarında bir yeni marka daha var. Şirketten yapılan açıklamaya nazaran Mipo, Türkiye’de akıllı telefon pazarına girdi. Şirket AR-GE merkezi dayanağıyla telefon üretimini Türkiye’de, kendi tesislerinde kurduğu üretim bantlarında gerçekleştiriyor.

4 modelini piyasaya sürdü

Yine açıklamaya nazaran M17, M25, M33 ve M46 Pro olmak üzere 4 farklı modelini pazara sunan Mipo, yakın vakitte markanın amiral gemisi olacak M46 Plus ve M59 modellerini de satışa sunacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Mipo İdare Heyeti Lideri Buyruk Aral hem teknoloji üretiminin hem de kullanımının Türkiye’de giderek arttığını belirterek “Araştırmalar dünya çapındaki akıllı telefon sevkiyatlarının 2023’ün dördüncü çeyreğinde yıllık yüzde 8 artarak 320 milyon adede ulaştığını gösteriyor. Mipo olarak ana odağımız, teknoloji üreterek katma paha sağlamak ve yeni istihdam alanları oluşturmak. 40 yıllık bölüm deneyimimizin sağladığı yetkinlik ve donanım bugün bize yeni eserler üretme fırsatını verdi” dedi.

Aral, yalnızca cep telefonu üretmekle kalmayıp, yakın vakitte farklı teknolojik eserleri de tüketicilere sunmayı planladıkları belirterek, ‘Türkiye’nin en çok tercih edilen telefon markalarından biri olmayı hedefliyoruz. 2024 yılı bu manada amaçlarımıza emin adımlarla ilerlediğimiz tam bir atılım yılı olacak diyebiliriz. AR-GE merkezimizde geliştirdiğimiz yeni eserlerimizi piyasaya sürmeye ve teknoloji yatırımlarımıza devam edeceğiz” dedi.

Comments are closed.