bu-apple-watch-modeli-icin-yolun-sonu-gorundu-3rvshvKY.jpg

Bu Apple Watch modeli için yolun sonu göründü

WWDC 2024 aktifliği süratle yaklaşırken, Apple Watch’un yeni işletim sistemi watchOS 11’in hangi aygıtları destekleyeceğini öğrenmiş olabiliriz. Fransız iPhoneSoft sitesine nazaran Apple, 2018 Apple Watch Series 4 takviyesini kesmeyi planlıyor. Öteki bir deyişle Watch 4, watchOS 11 güncellemesini alamayacak.

iPhoneSoft’un, Apple’ın gelecek işletim sistemleri için hangi aygıtların takviyesini kaybedeceği konusunda âlâ bir sızıntı geçmişi olduğundan ötürü bu sızıntı makul bir inançla birlikte geliyor. Bu yüzden Apple’ın öbür bir Apple Watch’tan daha vazgeçmeyi seçmesinin enteresan olduğu söylenebilir.

Apple, WatchOS 9 ile bir arada daha büyük ekranlara odaklanırken Apple Watch Series 3 takviyesini sonlandırmıştı. Apple’ın Apple Watch Series 4 dayanağını muhtemelen sonlandıracak olması, Cupertino’nun artık sırf Her Vakit Açık ekran teknolojisine sahip saatlere odaklanacağı manasına geliyor olabilir. Bu saatin işlemcisi neredeyse en yeni aygıtlar kadar yeterli olduğundan ötürü, Apple’ın bu Apple Watch dayanağını sonlandırması için bunun dışında mantıklı olan çok fazla sebep bulunmuyor.

İlginç bir formda öteki bir rapor, Apple’ın iOS 17 ile desteklediği tüm telefonlarını iOS 18’de de desteklemeye devam edeceğini öne sürüyor.

WatchOS 11’in hangi aygıtları destekleyeceğini, resmi olarak lakin Apple, WWDC 2024 açılış konuşmasında işletim sistemini açıkladığında öğreneceğiz. Bloomberg’den Mark Gurman’a nazaran bu “oldukça küçük bir güncelleme” olacak olsa da şu ana kadar watchOS 11’in getireceği özellikler hakkında pek fazla sızıntı ortaya çıkmadı. Yeniden de, şirketin evvelki güncellemelerin trendini takip etmesi durumunda yeni saat yüzleri, uyku izleme iyileştirmeleri ve idman yenilemesi beklenebilir.

Comments are closed.