bir-youtuber-busbutun-cercevesiz-bir-macbook-uretti-video-Bhm58Xtl.jpg

Bir YouTuber, Büsbütün Çerçevesiz Bir MacBook Üretti [Video]

Geçmişte dizüstü bilgisayarların ve Mac aygıtların ekran çerçeveleri epey kalın olsa da, günümüzdeki dizaynlar artık çok daha ince hâle gelmiş durumda. Yeniden de birtakım konseptlerde bu çerçevelerin büsbütün ortadan kaldırıldığını gördükçe, çerçeveler insanların gözlerine daha çok batıyor. Elbette bu çerçevesiz ekranlar büyük oranda yalnızca dizaynlarda kalıyor. Bir YouTuber ise bu tasarımı gerçeğe dönüştürdü. 

İşte büsbütün çerçevesiz MacBook: 

Luke Miani adlı YouTuber, çerçevesiz MacBook kullanımı için bir alternatif yol geliştirdi. Bu teknikte YouTuber, aygıta hiçbir fizikî müdahalede de bulunmadı. Tek yapması gereken, 3500 dolarlık Apple Vision Pro‘yu MacBook’a sanal masaüstü olarak kullanmak için bağlamak oldu. Elbette ki bu formda uzun müddet aygıtı kullanmak hiç de kolay gözükmüyor. 

Ekranı olmayan, olağanın yarısı kadar olan MacBook, görünüş olarak biraz ürkütücü duruyor ve bir yandan da epey eğlenceli bir kullanım alternatifi sunuyor. Görüntüde da görüldüğü üzere ekranın yarısı olmasa da MacBook ile Vision Pro’nun tek bir tuşla bağlanabildiği göze çarpıyor. 

Miani, yayımladığı görüntüde ekranın nasıl adım adım sökülebileceğini de gösteriyor. “Başsız MacBook”, havalı görülse de oldukça değerli bir fikir olarak gözüküyor. Tahminen ekranı arızalı bir MacBook ve bir Vision Pro sahibiyseniz bu cinsten bir alternatife yönelebilirsiniz. Ayrıyeten bu metotta ekran boyutunu da büyütmek ve hatta ekran sayısını artırmak da mümkün olabiliyor. Ya da daha uygun fiyatlara akıllı gözlükler ile benzeri bir sistem oluşturabilirsiniz.  

Comments are closed.