applein-birinci-katlanabilir-aygiti-iphone-yerine-bir-ipad-yahut-dizustu-olabilir-zEber3a6.jpg

Apple’ın birinci katlanabilir aygıtı, iPhone yerine bir iPad yahut dizüstü olabilir

Apple, katlanabilir ekrana sahip bir iPhone’u 2026’dan evvel piyasaya sürmeyi planlamıyor. Lakin şirket, bir iPhone yerine, tahminen bir iPad yahut bir laptop için katlanabilir ekran teknolojisini kullanmayı planlıyor olabilir.

Tayvanlı bir tedarik zincirinden sızan bilgilere nazaran, Apple bu katlanabilir aygıt üzerinde beş yıldır çalışıyor ve aygıtın aslında bir iPhone yerine tablet yahut dizüstü bilgisayar üzere daha büyük bir aygıt olması bekleniyor.

Aynı vakitte katlanabilir aygıtın üretiminin durdurulduğuna dair daha evvel çıkan birtakım söylentileri de doğrulayan tedarikçi, Apple’ın Samsung’dan aldığı katlanabilir ekranların beklediği kalitede olmadığı için aygıtı geliştirme konusunda meseleler yaşıyor. Ayrıyeten Apple, Vision Pro mühendislerini katlanabilir aygıt projesine taşıyarak projenin hızlanması için de adım atmış durumda.

Yine bu kaynağa nazaran Apple tek bir katlanabilir aygıt üzerinde de çalışmıyor, bu ekranlarla bir eser ailesi geliştirmeye çalışıyor. Yani tabletleri ve laptopları da içeren bir katlanabilir Apple aygıtları ailesi karşımıza çıkacak. Üstelik 2026’yı beklemeden, 2025 içinde bu aygıtlarla müsabaka ihtimalimiz de yüksek.

Comments are closed.