appledan-samsung-galaxy-ringe-rakip-olacak-akilli-yuzuk-geliyor-2yHRtKEx.jpg

Apple’dan Samsung Galaxy Ring’e Rakip Olacak Akıllı Yüzük Geliyor!

Samsung, geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği Unpacked etkinliğinde yapay zekâyla donatılan Galaxy S24 telefonlarını tanıtmıştı. Aktifliğin sonunda ise bir sürprizle karşımıza çıkmıştı. Bu sürpriz, uzun müddettir söylentileri dolaşan akıllı yüzük Galaxy Ring’di. Aygıtın çıkış tarihi açıklanmazken bir sıhhat takip aygıtı olacağı belirtilmiş ve tasarımı gösterilmişti.

Bugün ise Samsung’un en büyük rakibi Apple’dan bu türlü bir atılım geleceği ortaya çıktı. Kore’den Electronic Times’ın edindiği bilgilere nazaran Apple, kendi yüzüğü için çalışmaları hızlandırdı.

Apple’ın akıllı yüzüğü, sıhhat datalarını takip edebilen bir aygıt olacak

Konsept tasarım

İddiaya nazaran Apple, akıllı yüzük için belirli kriterleri göz önüne alarak piyasayı yakından takip etmeye başladı. Şirket, saatin tanınan olup olmayacağını araştırırken nasıl avantajlar sunabileceğine dair işaretler arıyor. Bunlar ortasında saatlere kıyasla daha az rahatsız edici olması, uyurken kullanmak için daha uygun bir alternatif olması ve daha uzun mühlet takılabilmesi üzere şeyler var.

Electronic Times, Apple’ın yüzüğünün sağlık datalarını takip edebilen NFC özellikli bir aygıt olacağını da ekledi. Ayrıyeten teknoloji devinin fikri önemli formda kıymetlendirerek parmağa giyilen bir aygıt için patent müracaatlarını artırdığı ve çıkış tarihiyle ilgili planlar yaptığı da gelen bilgiler ortasında.

Apple’ın yüzüğüyle ilgili bildiklerimiz bu kadar. Ne vakit tanıtılacağı ve başka özellikleri konusunda bir ayrıntı yok. Samsung’un, Galaxy Ring’i yılın ikinci yarısında tanıtma ihtimali bulunuyor. Bu yüzden Apple’ın rakip bir aygıt için çabucak kolları sıvaması pek şaşırtan değil.

Apple, aslında yıllardır kendi akıllı yüzüğü üzerinde çalışıyordu

Apple’ın bu türlü bir aygıtı yeni geliştirmeye başlamadığını da eklemeden geçmemek gerek. Teknoloji devinin yüzük planları, 2010’ların ortalarına kadar dayanıyordu. Şirket, daha evvel birçok sefer yüzük için patentler almıştı. Bugünkü haber ise çalışmaların hızlandığını gösteriyor.

Samsung Galaxy Ring hakkındaki birinci bilgiler için 

Comments are closed.