appledan-iphonelar-icin-pirinc-uyarisi-geldi-dZfBjPhE.jpg

Apple’dan iPhone’lar için “pirinç uyarısı” geldi

Apple, son iPhone’larının 6 metre derinliğe kadar suda 30 dakikaya kadar dayanabileceğini söylüyor. Ancak bu aslında bir garanti değil ve işler her vakit istediğimiz üzere gitmeyebiliyor. Pekala bu türlü bir durumla karşılaşırsanız ne yaparsınız? Aklınıza çabucak pirinç geliyor değil mi? Ne yazık ki bu tahlil, Apple’ın istediği bir şey değil.

Macworld tarafından yayınlanan yeni bir Apple takviye evrakı, suya düşen ve sıvı uyarısı veren bir iPhone’u kurutma umuduyla pirince koymamanızı öneriyor. iPhone’lar, konektörde yahut bağlı aksesuarda sıvı varsa kullanıcıları uyarmak için yerleşik bir sistem ile birlikte geliyor. USB-C yahut Lightning temas noktası, konektör yahut aksesuar kuruyana kadar süreksiz olarak devre dışı bırakılıyor.

Apple, bahsi geçen takviye evrakında “iPhone’unuzu bir torba pirincin içine koymamanız gerektiği” konusunda açıkça ihtar yapıyor. Hatta küçük pirinç parçacıklarının iPhone’unuza ziyan verebileceğini söylüyor.

Apple ayrıyeten, kullanıcılarını harici bir ısı kaynağı yahut basınçlı hava kullanmamaları ya da konektöre kağıt havlu yahut pamuklu çubuk üzere yabancı bir cisim sokmamaları konusunda da uyarıyor. Apple’ın önerisi, fazla sıvıyı çıkarmak için konektör aşağı bakacak formda iPhone’unuza elinize yavaşça vurmanız. Daha sonra iPhone’unuzu hava akımı olan kuru bir alanda bırakmanız tavsiye ediliyor.

Comments are closed.