apple-musicten-spotifyi-uzecek-ozellik-her-ay-ne-dinlediginizi-gosterecek-aylik-ozetler-kullanima-sunuldu-UUpegczE.jpg

Apple Music’ten Spotify’ı Üzecek Özellik: Her Ay Ne Dinlediğinizi Gösterecek Aylık Özetler Kullanıma Sunuldu

Spotify, Apple Music ve YouTube Music üzere müzik platformlarının en çok sevilen özelliklerinden biri yıllık özetlerdi. Bu özetler, kullanıcının o yıl en çok dinlediği müziklerden sanatkarlara kadar birçok kategoride bilgiler sunuyordu.

Bugün ise Apple Music’ten bu bahiste kullanıcıları sevindirecek bir atak geldi. Şirket, “Replay” ismini verdiği özetleri aylık olarak da yayımlamaya başlayacağını duyurdu.

Apple Music’in aylık özetleri, şimdilik yalnızca internet sitesi üzerinden sunuluyor

Apple Music kullanıcıları, Replay’in artık aylık bir versiyonunu da görmeye başlayacak. Yıllık versiyonda bir değişiklik olmadığını, her sene çıkmaya devam edeceğini belirtelim. Lakin yeni seçenek, dinleme geçmişinize daha tertipli ve detaylı bir biçimde bakış atmanızı sağlayacak.

Apple Music’teki aylık özetinize buradaki irtibat üzerinden ulaşmanız mümkün. Replay’i görmek için Apple kimliğinizle giriş yapmanız gerekiyor. Aylık özete şimdilik yalnızca web üzerinden ulaşılabildiğini belirtelim. Yani taşınabilir uygulamada şimdi yok. Mobile ne vakit geleceğiyle ilgili bir bilgi paylaşılmadı.

Aylık Replay, tıpkı yıllıkta olduğu üzere o ay en çok dinlediğiniz müzikleri, sanatkarları, tipleri ve kaç dakika dinlediğinizi size gösteriyor. Bu istatistikler tıpkı vakitte Apple tarafından arşivlenecek. Yani dataları daha sonra tekrar ziyaret edebileceksiniz. Fakat aylık Replay’in yıllık versiyondaki üzere en çok dinlediğiniz müzikleri içeren ve kütüphanenize ekleyebildiğiniz bir oynatma listesi içermediğini ekleyelim.

Son olarak Apple, aylık özetlerin “yeteri kadar müzik dinleyenlere” sunulacağını belirtmiş. Yani muhtemelen aylık yalnızca muhakkak bir dakikanın üzerinde müzik dinleyenler Replay’e ulaşabilecek. Bu sonun ne kadar olduğu konusunda bir bilgi yok.

 

Comments are closed.