apple-music-herkesin-keske-olsa-dedigi-ozelligi-hayata-geciriyor-m9qnFj7D.png

Apple Music, herkesin “keşke olsa” dediği özelliği hayata geçiriyor

Yüzlerce müzik içeren düzinelerce çalma listeniz olmadığı sürece, bir akış hizmetinden başkasına geçiş yapmak çok sıkıntı değil. Lakin tam aksisi bir durumda, çalma listelerini taşıyamamak büyük bir sorun olabiliyor.

Apple da, Apple Music’i denemek isteyenler için müzikleri tek tek taşıma gereksiniminin büyük bir mani olduğunun farkında ve bu nedenle tüm çalma listelerinizi çarçabuk taşımanıza imkan tanıyacak yeni bir araç üzerinde çalışıyor. Reddit’teki dikkatli kullanıcılar tarafından fark edildiği ve MacRumors tarafından doğrulandığı üzere, Android için Apple Music Beta (sürüm 4.7.0-beta, 1359), SongShift tarafından desteklenen yeni bir çalma listesi taşıma aracına yapılan referanslar içeriyor. SongShift, akış hizmetleri ortasında müzikleri kopyalamak için kullanılan üçüncü taraf bir hizmet.

Görünüşe nazaran Apple, uygulama içi bir duyuru ile kullanıcılara SongShift entegrasyonu hakkında bilgi verecek: “Diğer Hizmetlerden Müzik Aktarın: Öbür müzik hizmetlerinde oluşturduğunuz kayıtlı müzikleri ve çalma listelerini Apple Müzik kitaplığınıza ekleyin. Ayrıyeten kullanıcılar birebir özelliğe Ayarlar üzerinden de erişebilir.”

SongShift üzere araçlar yeni olmasa da çoklukla tek seferlik ödeme yapmayı yahut abonelik satın almayı gerektiriyor. Örneğin SongShift Pro, aylık 6,99 ABD Doları yahut yıllık 29,99 ABD Doları üzere bir fiyata sahip. Bilhassa öteki akış hizmetlerini kullanmaya devam etmek ve kitaplıklarını senkronize tutmak isteyen Apple Music kullanıcıları için, mahallî bir çalma listesini içe aktarma özelliğine sahip olmak hayatı kolaylaştıracaktır.

Yine de, Apple şimdi SongShift ile iştirakini duyurmadı, münasebetiyle özelliğin yakın vakitte tüm kullanıcılara sunulacağına dair bir garanti bulunmuyor.

Comments are closed.