apple-iphone-se-ile-iphone-16-serisini-birlestirebilir-iphone-16-plus-gelmeyecek-lakin-2Fa4ERBq.jpg

Apple, iPhone SE ile iPhone 16 Serisini Birleştirebilir: iPhone 16 Plus Gelmeyecek lakin…

Son periyotlarda ABD merkezli teknoloji devi Apple ile ilgili tezleri ile gündemden düşmeyen Majin Bu, bu defa herkesi zıt köşe yapacak yeni bir açıklamada bulundu. Tekrar Apple ile ilgili konuşan Bu, markanın çok radikal bir karar aldığını sav etti. Fakat kaynağına güvenmediğinden bahseden Majin Bu, bu argümanın doğruluğunu araştıracağını da söyledi.

Apple, her yıl sistemli olarak yeni bir iPhone tanıtımı yapıyor. Lakin marka, akıllı telefon kategorisinde yalnızca amiral gemisi modeller üretmiyor. Evet, SE modellerden bahsediyoruz. İşte Majin Bu’nun tezi da SE modellerle ilgili. Argümana nazaran Apple, bu yıl prestijiyle SE modeller ile olağan ve pro modelleri birleştirecek. Yani eylül ayında düzenlenmesini beklediğimiz aktiflikte, beş iPhone modeli ile tanışacağız.

iPhone SE’nin de Plus versiyonu gelecek

Majin Bu’ya bilgi veren kaynağa nazaran Apple, bu yıl iki SE model birden piyasaya sürecek. Yani iPhone 16 SE’ye, iPhone 16 Plus SE de eşlik edecek. Böylece markanın eser gamı büyümüş olacak. Uygun fiyatlı fakat daha büyük ekranlı iPhone arayışında olan tüketiciler, iPhone 16 Plus SE’yi tercih edebilecekler. Edinilen bilgilere nazaran tek art kamera kurulumuna sahip olacak iPhone 16 SE ile iPhone 16 Plus SE, Dynamic Island özelliğine de sahip olacaklar.

Haberimizin başında, Majin Bu’nun kendi kaynağına güvenmediğini söylediğinden bahsetmiştik. Hâl bu türlü olunca kelam konusu savların gerçeği yansıtmayabileceğini olasılığından çok fazla uzaklaşmamak gerek. iPhone 16 lansmanı yaklaştığında argümanlar kazanı daha fazla kaynayacak ve iPhone 16 SE savları, o periyotlarda daha da netleşecektir.

Birkaç ay evvel, iPhone SE 4 ile ilgili daha farklı savlar gündemdeydi:

Comments are closed.