120w-sarj-ve-15k-ekran-realme-gt-neo-6-performans-testinde-mtvaXwcp.jpg

120W şarj ve 1.5K ekran! Realme GT Neo 6 performans testinde

Realme‘nin çok yakında kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlandığı GT Neo 6 modeli için geri sayım başladı. Akıllı telefonla ilgili bugüne dek ortaya çıkan sızıntılar orta-üst segmente hitap edeceğini gözler önüne seriyor. Son gelen raporlar ise modelin performans testi sonuçlarını ortaya koyuyor. İşte Realme GT Neo 6 özellikleri ve potansiyel tanıtım tarihi!

Realme GT Neo 6 özellikleri ve potansiyel tanıtım tarihi

Realme GT Neo 6, RMX3850 model numarasıyla Geekbench data tabanında göründü. Akıllı telefon yapılan tek çekirdekli testlerden 1.889 ve çok çekirdekli testlerden 5 bin 102 puan almayı başardı. Bununla birlikte eserin kilit özellikleri dolaylı yoldan da olsa doğrulanmış oldu.

Geekbench data tabanına nazaran akıllı telefon Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 3 işlemcisinden güç alacak. 4 nm mimariyle üretilen yonga; 1x 2.8 GHz ARM Cortex-X4, 4x 2.6 GHz ARM Cortex-A720 ve 3x 1.9 GHz ARM Cortex-A520 çekirdeklerine ek olarak Adreno 732 grafik ünitesine mesken sahipliği yapıyor.

Akıllı telefonda 16 GB RAM mevcut olacak. Fakat burada daha farklı bellek opsiyonlarının olma ihtimalini akıllardan çıkarmamak kıymetli. Bunun yanı sıra kutudan çıkar çıkmaz Android 14 sürümünü çalıştıracağını belirtelim.

Yaklaşan Realme GT Neo 6 SE modeli RMX3852 model numarasıyla 3C data tabanında ortaya çıktı. Liste telefonun 120W suratlarında şarj olacağını ortaya çıkarırken, batarya konusundaki soru işaretlerini ortadan kaldırıyor.

Realme GT Neo 6 SE modelinin tasarımı şirkete yakın kaynaklar tarafından sızdırıldı. Buna nazaran telefonun art panelinde üçlü kamera kurulumu mevcut olacak. Önde ise bölüm standartlarının üzerinde bir ekran gövde oranına sahip delikli bir panel bizleri karşılayacak.

Ürünün ekran konusunda bir oldukça tezli olduğunu belirtelim. Çünkü telefonun BOE tarafından üretilen özel bir 8T LTPO OLED ekranla geleceğini söyleyelim. Bu panel, 1,5K çözünürlük sunacak ve 0,5 – 120 Hz uyarlanabilir tazeleme suratına sahip olacak. Dahası, ekran 6.000 nit zirve parlaklıkla gelse de küresel 1.600 nit parlaklığa sahip olacak. Son olarak modelin bu ay içinde kullanıcıların beğenisine sunulacağını belirtelim.

Comments are closed.