120hz-ekran-ve-dimensity-7200-iqoo-z9-icin-resmi-tarih-verildi-efjRkxtA.jpg

120Hz ekran ve Dimensity 7200: iQOO Z9 için resmi tarih verildi!

iQOO bir müddettir konuşulan modeli Z9 için resmi tarihi bildirdi. Şimdiye kadar sızıntılarla karşımıza çıkan iQOO Z9 iki gün sonra gerçekleşecek olan lansmanla piyasaya sürülecek. İşte iQOO’nun yeni modeli Z9’un lansman tarihi ve sızdırılan özellikleri.

iQOO Z9 22 Şubat’ta geliyor!

Vivo alt markası olarak varlığını sürdüren iQOO şimdi yeni modeli Z9’u tanıtmak için hazır. Orta segmente hitap eden iQOO Z9 22 Şubat‘ta gerçekleşecek lansmanda pazara giriş yapacak. Bilhassa neden o tarih seçiliyor bilinmez lakin Xiaomi ve Huawei’nin birçok modeli de birebir gün Çin’de tanıtılacak. Yani 22 Şubat ve akabinde başlayacak olan MWC 2024 aktifliği günleri teknoloji severler için kaçırılmaz olacak.

iQOO Z9’a geri dönecek olursak aygıt sızıntılara göre 6,64 inç büyüklüğünde bir ekranla gelecek. 120Hz yenileme suratına ve FHD+ manzara kalitesine sahip olan bu AMOLED ekran alt kısmında parmak izi sensörüne de yer verecek. Kasa içerisinde 6000 mAh‘lik bir pil bulunurken, 44W süratli şarj takviyesi de iQOO Z9 bünyesinde yer alıyor.

Performans kanadında sırtını MediaTek tarafından geliştirilen Dimensity 7200 yonga setine yaslayan Z9, bu sayede AnTuTu’dan 734 bin puan almayı başarıyor. Tabi 8GB RAM belleğin de dayanağı ile bu başarıyı yakalayan aygıt, Android 14 işletim sistemi ile çalışıyor.

Kamera tarafında net bir sızıntı yer almıyor. Lakin aygıtın ardında Sony IMX882 sensörün olduğu belirtiliyor. Ayrıyeten OIS takviyeli bir kamera olacağı tezini da göz önünde tutarsak, IMX882’nin Z9 ile birlikte gelmesi şaşırtan olmayacaktır.

iQOO Z9 için bu haberimizde söyleyeceklerimiz bu kadardı. Fiyat ve daha ayrıntılı bilgi için 22 Şubat’ta gerçekleşecek olan lansmanı bekleyeceğiz. Siz iQOO Z9’u nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlara bekliyoruz.

Comments are closed.