Neden Blog Yazmalısınız? Blog Yazmak İçin 4 Sebep - Bilişim Uzmanları

Bilişim Uzmanları

Neden blog yazmalısınız? İşte size bu sorunun cevabını tamda bu makalede vereceğim. Aklınızda bir blog yazma fikri var ama sürekli bir fikir olarak kalıyor, bir blog kurup makaleler yazacağım diyorsunuz sonra arada kaynayıp gidiyor, belkide blog yazmak istiyorsunuz ama neden blog yazmalıyım? Blog yazmak bana ne katacak? Sorularının cevaplarını bulamıyorsunuz ve hevesiniz kaçıyor.

Tüm bu sorunların çözümünü sağlayacak ve sizi heveslendirip motive edecek, neden blog yazmalısınız? Sorusunun cevabı olacak bir liste hazırladım, dilerseniz bu listeye geçelim.

1. Para Kazanmanızı Sağlar.

Para kazanmak, bir çok kişi tarafından en önemli etken olduğunu düşünüyorum, bu nedenle “Para Kazanmanızı Sağlar” maddesinden başlamak istedim.

Hedefinizi düzgün belirleyip, planlı olup, insanlara faydası dokunacak bloglar yazarak kendinize gerçekten kayda değer bir gelir kapısı oluşturabilirsiniz.

Peki nasıl mı? Bir çok sitede gördüğünüz Google reklamları, firmalarla yapılan iş ortaklıkları ve siteniz tanınmaya ve popüler hale gelmeye başlayınca size reklam ve tanıtım yaptırtmak için yoğun mail, iletişim trafiği oluşturan kişiler, firmalar ve bunlar gibi blogtan para kazanabileceğiniz bir çok yöntem bulunuyor.

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

2. Tanınmanız Konusunda Katkı Sağlar.

Popüler olmak, para kazanmak gibi bir çok kişinin hayalini kurduğu bir şeydir. Blog yazarak popüler olabilirsiniz, bir kitleye sahip olabilirsiniz.

Blog yazarak binlerce hatta on binlerce kişiye erişiyorsunuz sizin blogunuza girip bilgi ediniyorlar, kimisi blogunuzu fazlasıyla beğenip sizi takip etmeye başlıyor. Yavaş yavaş siz farkında bile olmadan hiç yüz yüze gelinmemiş dostluklar, arkadaşlıklar elde ediyorsunuz.

3. Yeni Bilgiler Edinmenizi Sağlar.

Blog yazarken okuyucunuza kaliteli ve doğru bilgi aktarmanız gerekir. Bunu yapabilmek içinde bilgi sahibi olduğunuz veya kendinizi geliştirmekte olduğunuz konular hakkında yazdığınız bloglarda karşınızda ki kişiye bilginin doğrulunu ve netliğinide iletebilmeniz için sizi konu hakkında detaylı araştırma yapmaya zorlar.

Blog yazdığını her gün kendinize yeni şeyler katarsınız ve bundan kesinlikle pişman olmazsınız.

Tabi sevdiğiniz konuda blog yazıyorsanız.

4. Disiplininizi Arttırmanızı Sağlar.

Günlük hayatınızda plan yapıyorsunuz ve bu plana uymuyor musunuz? Bir buluşma ayarlıyorsunuz ve geç mi kalıyorsunuz? O zaman blog yazmalısınız, çünkü blogunuza içerik girerken bir yayın takvimi oluşturmanız gerekecektir. Neden mi? Çünkü blog yazarken en önemli şeylerden biri planlı, programlı hareket etmektir aksi takdirde başarısızlık kaçınılmazdır. Bu nedenle blog yazarken hiç sahip olmadığınız bir disipline sahip olursunuz buda tüm hayatınızda etkisini gösterir.

Bir iş olarak olmasa bile hobi olarak kesinlikle blog yazmanızı öneririm.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?