Bilişim Uzmanları

Merhabalar, uzun zamandır ilgimi çeken ve son çıkan haberler ile ben bunu araştırmalıyım dediğim bir girişimi sizinle de paylaşmak istiyorum. Bazılarınız Kylie Jenner ismini tanıyor olabilir, tanımayanlar ise canlarını hiç sıkmasın çünkü bu makalemizin amacı Kylie Jenner’in kim olduğunu ve ne iş ile uğraştığı konusunda sizleri bilgilendirmek.

Kylie Jenner Kimdir?

Kylie tam adı ile Kylie Kristen Jenner, 10 Ağustos 1997 yılında Los Angeles’te dünyaya gelmiştir. Kardashian ailesinin bir üyesidir ve Jenner’da ailenin geri kalanı gibi televizyon yıldızı ve modeldir.

Jenner, ilk eğitimine Sierre Canyon okulunda başlamıştır ve bu okulda amigo takımının yıldızları arasında yer almıştır. Daha sonrasında ise eğitimine Laurel Springs okulunda devam etmiştir.

Jenner’ın kız kardeşi olan Kendall Jenner ile Paper Magazine dergisinin “Güzel İnsanlar” başlığı altında yer aldı ve 14 yaşında Kylie Jenner “Your Style Crush” Sears ile modelliğe ilk adımını attı. 2011 yılında Kendall Jenner ile Seventeen dergisi tarafından “Stil Elçileri” olarak seçilmişlerdir.

Jenner’ın ünlü rapçi Travis Scott ile bir ilişkisi bulunuyor ve bu ilişkiden Stormi adında bir çocukları da var.

Kylie Jenner ve Travis Scott

Kylie Jenner hakkında bu kadar bilgi yeterli gibi duruyor. Şimdi bizi ilgilendiren tarafına geçelim. Jenner’ın yaptığı Milyar dolarlık girişim nedir?

Nasıl Milyarder Oldu?

Jenner, öyle bir başarı yakaladı ki hepinizin tanıdığı en genç milyarder olan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’i tahtından etti ve en genç milyarder ünvanının sahibi Kylie Jenner oldu.

Zuckerberg’in ünvanını elinden almasının yanı sıra birde “Kendi Servetini Oluşturan En Genç Milyarder” ünvanınıda elinde bulunduruyor.

Peki, Jenner bu başarısı hakkında nasıl konuştu? Neler dedi?

Jenner, Forbes’a yaptığı açıklamada hiçbir beklentisinin olmadığını ve geleceği ön görmediğini ama bu ünvanı kazanmanın gerçekten iyi hissettirdiğini dile getirmiş “Bu büyük bir takdir” ifadelerini kullanmıştı.

Peki, Kylie Jenner bu servete nasıl sahip oldu?

Jenner, 2015 yılında Kylie Cosmetics adındaki firmasını kurdu ve internet üzerinden satışlar yapmaya başladı. Jenner 29$’a çıkardığı ürünleri sosyal medyada tanınmasının yardımı ve pazarlamadaki professiyonelliği ile 21 yaşında 1 Milyar dolarlık bir servetin sahibi oldu.

Jenner’ın kozmetik şirketinde 7’si tam zamanlı olmak üzere toplam 12 kişi çalışmaktadır.

 Jenner’ın kozmetik şirketinin masraflarının da oldukça düşük olduğu söylenmektedir, zaten buda mantıklı bir şey Jenner’ın İnstagram üzerinden tüm hesapları ile yaklaşık 170 Milyon takipçisi bulunuyor. Bu nedenle de pazarlama masrafları yok denilebilecek kadar az diyebiliriz.

Kylie Jenner, en genç milyarder olan kişidir.

Bu makalemin de sonuna gelmek üzereyiz, bu tarz içeriklerin devam etmesini istiyorsanız eğer yorum yapmayı unutmazsanız sevinirim.

Like
114111

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?