FTP Programı Kullanarak Wordpress Eklentilerini Devre Dışı Bırakmak - Bilişim Uzmanları

Bilişim Uzmanları

WordPress Eklentilerini Worpdress Admin sayfasına erişememekte isek FTP programı kullanarak eklenti Klasör isimlerini değiştirerek eklentileri devre dışı bırakabiliriz. WordPress admin sayfamıza bozuk çalışan bir eklenti yüzünden zaman zaman ulaşamamakta isek bu işlem ile sorunlu eklentiyi devre dışı bırakabiliriz. Bu yazımızda sizlere FTP ile web sitemizin dosyalarına erişerek Wordress eklentilerini devre dışı bırakmayı anlatacağım.

FTP programı ile WordPress eklentilerini devre dışı bırakmak için öncelikle bir FTP programına ihtiyacımız vardır. Benim tercih ettiğim FTP programı WinSCP. Bu FTP programı aracılığı ile FTP bağlantısı kurmam gerekmektedir. Bağlantı sağlayabilmek için hosting firmasının vermiş olduğu FTP bilgilerini giriyoruz bağlantı sağlıyoruz.

Giriş yaptıktan sonra /public_html/wp-content/plugins dizinine girmeniz gerekmektedir. Bu dizine giriş yaptıktan sonra listelenen tüm klasörler sizin eklenti klasörlerinizdir. Sorunlu olan ve sorunlu olduğunu tahmin ettiğiniz eklenti klasörüne sağ tıkladıktan sonra Yeniden Adlandır butonuna basmanız ve isminin yanına “-” şeklinde tire işareti koymanız yeterli olacaktır. İlgili eklenti bu şekilde devre dışı kalacaktır.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?