Bilişim Uzmanları

cPanel’de FTP hesabı oluşturma başlıklı olan yazımızda sizlere mevcut FTP hesabınız dışında oluşturabileceğiniz ekstradan FTP hesabı oluşturmayı anlatacağım.

cPanel giriş ekranına https://www.siteadresiniz.com:2083 ya da https://www.siteadresiniz.com/cpanel şeklinde giriş yaptıktan sonra bulmanız gereken kısım Dosyalar başlığı altında yer alan  FTP Hesapları bölümüdür. İlgili kısıma giriş yapmanız gerekmektedir.

FTP Hesapları bölümüne giriş yaptıktan sonra FTP Hesabı Eklebölümünün altında yer alan boşluğa giriş yapmak istediğiniz kullanıcı adını girmeniz gerekmektedir. Örnek olarak “admin” Ardından Şifre kısımına ise kullanmak istediğiniz şifreyi girmeniz gerekmektedir. Fakat bu şifre ne kadar güçlü bir şifre olur ise site güvenliğiniz o kadar fazla olur. Güçlü bir şifre seçmekte fayda var.

Şifre de belirlendikten sonra Dizin kısımı kendiliğinden dolacaktır. İlgili kısımı silmeniz gerekmektedir. Kotayı da belirledikten sonra FTP Hesabı Oluştur butonuna basınız. 10 saniye içerisinde FTP Hesabı oluşacaktır.Oluşan FTP hesabına giriş yapmak için gerekli olan kullanıcı adınızı ve şifreniz aynı sayfada FTP Hesapları kısımına görüntülenecektir. Örnek olarak benim kullanıcı adım admin@bilisimuzmanlari.com olarak belirlenmiş görünmektedir. Bu kullanıcı adı ve belirlediğim şifre ile FTP bağlantısı sağlayabilirim.

Like

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?